קצת על עצמי…

מי אני:

היי, אני שני שושן, בת 40, מקימה הורים טובים, אמא לארבעה ילדים מדהימים.  אני מדריכת הורים, יועצת שינה, מסייעת ומדריכת גמילה מחיתולים, מלווה ותומכת הורות ראשונית, מלווה ומרצה לצוותי חינוך. כאן באתר שני שושן הורים טובים תוכלי למצוא חומר מעשיר בנושא ההורות שינה ועוד…

אני מקנה כלים כלים מעשיים ופרקטיים המיועדים להתמודדויות עם קשיים אופייניים לילדים, בשילוב מגוון גישות. כלים אשר מתאימים למשפחה ולא משפחה שמתאימה את עצמה לכלים.
הכלים נרכשים בתהליך לימוד חוויתי וקצר, אשר מוביל להתנהלות נכונה ולתוצאות. האימון והידע מוטמעים במהירות והופכים להרגל ולדרך חיים

נתחיל…

ילדתי את בתי הבכורה בגיל 27. כמו רוב הילדים הבכורים היא גדלה להיות ילדה מאופקת, סובלנית, ממושמעת, עצמאית, נעימה (טוב, אני יכולה להמשיך עוד הרבה…). בגיל 29 ילדתי את בתי השנייה, כבר מההתחלה דברים לא התנהלו כמו עם הילדה הבכורה, היא נולדה ניתוח קיסרי חירום- השניות הללו עד ששמעתי אותה בוכה היו השניות הארוכות ביותר בחיי. אני בטוחה שאתן מכירות את התחושה. עוד בגיל ינקות הבנתי שיש לפניי אתגר לא פשוט.. היא בורכה בקול גבוה, חוסר רצון לישון, רגישות לחלב ועוד הפתעות למינהן.

כל התנהלות הייתה לא פשוטה, הייתי צריכה כל הזמן להשגיח עליה ולא היה ניתן להשאיר אותה רגע לבד ובטח שלא עם בייביסיטר. לא היה לה פחד מכלום, כל דבר סיקרן אותה וכל דבר היא רצתה לעשות לבד. המילה "לא" הייתה המלצה בלבד….

הקושי מתגבר:

כאשר המהממת והמאתגרת הזאת הגיע לגיל שנתיים, היא הצליחה לחלוץ את ידה מידי (תאמינו לי שהחזקתי מאוד חזק) ולרוץ לכביש, עם כמעט הצלחה לחצות אותו במלאו. (אני יודעת מה אתן חושבות- איך לא תפסת אותה?! אז כמובן שתפסתי, אבל מבחינתי, נכשלתי). אפשרתי לזאטוטה הזאת את היכולת לסכן את עצמה. מצד שני, כמה עוד אפשר לשבת בבית? (לא אספר לכן כמה צעקתי, נלחצתי, בכיתי וכמובן הלכתי מהר הביתה).

הבנתי שכך זה לא יכול להמשיך:

כל הדרך חזרה רק חשבתי שהמצב הזה לא ייתכן. לא יכול להיות שילדה בת שנתיים מנהלת משפחה שלמה, קובעת מתי נלך, לאן נלך ומתי נחזור. לא יכול להיות שאני כל כך מותשת, עייפה, עצבנית, לחוצה ורק מחכה כבר שילכו לישון… (גם כאן אני יכולה להמשיך עוד הרבה…) הדגש היה שעבדתי וזמן לא היה לי בכלל. כל הנושא של הדרכת הורים היה נראה לי כעוד מטלה שאני אצטרך לעשות.

אז חשבתי והחלטתי שעד כאן! ילדים זה שמחה אבל לא הצלחתי להרגיש כך, אז החלטתי שאני אמצא את הדרך להרגיש. עוד מטלה.. לא עוד מטלה.. אני חייבת לעשות את זה.

השינוי:

פניתי למדריכת הורים וקיבלתי הדרכת הורים פרטנית. כבר כעבור ימים בודדים הדברים התחילו להשתנות. דברים התחילו להירגע, דברים התחילו להיות כמו שהם צריכים- ילדים זה שמחה.

מהפך בחיים:

במהלך הליווי הצמוד נרשמתי ללימודים ובחרתי לעשות הסבת מקצוע בצורה הכי מקיפה ויסודית שאני מכירה.

כיום, שנתיים אחרי, אני מרגישה שאני עושה שליחות. אני משתפת את הידע שלי לכל מי שרק מוכן לשמוע, אני מציגה עובדות (חלקן עובדות פרטיות שלי מהבית וחלקן המלצות של הורים איתם עבדתי ובעודי עובדת).

הבנתי שגם בטרוף והמרוץ של החיים שלנו מגיע לנו ליהנות, מגיע לנו לנוח, מגיע לנו כל מה שאנחנו רוצות. למה? כי אני זה – ילדים- בית- עבודה…… הבנתי שכל מה שהרגשתי היה כי לא התנהלתי נכון וכי לא ידעתי מה באמת עושים.

אז מה אני מציעה:

אז ישבתי ובניתי תוכנית מקיפה, מעמיקה ויסודית. תוכנית שתוכל לעזור לך בצורה המהירה והיעלה ביותר, בעזרת כלים מעשיים המיועדים להתמודדויות עם קשיים אופייניים לילדים, בגישת "האינטליגנציה הרגשית". לכתבות שלי בנושא, לחצי כאן…

ההדרכה מכוונת לאימהות ומשפחות שהלו"ז שלהן לא מאפשר מספיק זמן עם הילדים.
הכלים נרכשים בתהליך לימוד חוויתי וקצר, אשר מוביל להתנהלות נכונה ולתוצאות. האימון והידע מוטמעים במהירות והופכים להרגל ולדרך חיים.

מבינה אותך:

ברצוני להוסיף שאני מבינה אותך. הייתי בדיוק במצב הזה ואני יכולה לעזור לך להפסיק להיות לא מרוצה מההתנהלות שלך.. התנהלות שמלווה ברובה בנקיפות מצפון ובחוסר זמן תמידי.. התנהלות ממקום של תגובתיות במקום מחשבה והקשבה.

ואחרון חביב:

את ואני יחד נגיע למקום בו את מזהה את הצרכים של ילדך, מקום שבו את מכילה ומשקפת, מקום של תקשורת, שיתוף, עזרה הדדית ובעיקר מקום שמעצים אותך ואת הילדים שלך. כל זה בתהליכים מובנים, מהירים שיהפכו לדרך חיים.

אני מבינה שאין לכן זמן, בגלל זה השיטה שלי כל כך מתאימה לכן…. היא לא גוזלת זמן.

שני שושן הורים טובים

.

איך אני עוזרת לך?

.

.

צור קשר שני שושן הורים טובים

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  שני שושן הורים טובים – אני מאמין שלי

  • "בכל הנוגע לגידול ילדים, הקו המנחה שאני מנסה לדבוק בו הוא שילד הוא בן-אדם.  זה שהוא קצת יותר נמוך, לא אומר שהוא יותר טיפש ממך.  הרבה אנשים עושים את הטעות הזו, ושוכחים כמה ערך יש לאינטואיציה בסיסית – ויש די והותר מזה בכל ילד." פרנק זאפה
  • "כשילדינו מתנהגים בצורה הנוראה ביותר, זו העת בה הם זקוקים לאהבתנו יותר מכל." סאמי וידאל-הול
  • "אי שפיות: לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות." אלברט אינשטיין
  • "מי שמדבר זורע, ומי שמקשיב קוצר." פיתגורס
  • "צריך להקשיב כדי לפעול בתבונה." סופוקלס
  שני שושן מנחי הורים עם התמחות בהפרעות קשב
  שני שושן מנחי הורים גיל הרך
  שני שושן הכשרת מנחי קבוצות
  שני שושן מנחי הורים בני נוער
  שני שושן פענוח ציורי ילדים
  שני שושן פענוח ציורי ילדים
  שני ששן BA
  שני ששן BA
  שני ששן BA