גמילה מחיתולים2022-03-30T13:15:06+03:00

גמילה מחיתולים

תהליך הגמילה יכול להיות תהליך פשוט מאוד. הוא יכול להסתיים תוך ימים ספורים. אבל לא מעט פעמים הוא יכול להפוך לארוך, מתיש ומתסכל לילד וגם להורים.

נקודה החשובה ביותר

הנקודה החשובה ביותר היא הבנה שתהליך הגמילה תלוי אך ורק בילד, במוכנות שלו לתהליך, בקצב הלמידה שלו, הוא היחיד ששולט על הסוגרים שלו. רק הילד מרגיש ולומד לזהות מתי הוא צריך להתפנות. הוא היחיד שיכול להתאפק או להתנגד להתרוקנות.

תהליך מעבר להתרוקנות באסלה שונה לחלוטין מכל תהליך גמילה אחר: גמילה ממוצץ, גמילה מהנקה, גמילה מבקבוק, ועוד.. השינוי כאן שכל השליטה נמצאת אך ורק אצל הילד. ההורה בתפקיד של הנחיה בלבד, ההורה לא נמצא בתפקיד הרגיל של מקבל ההחלטות כמו בכל נושא אחר.

אחרי שמבינים שכל תהליך הגמילה מבוסס על התפתחות במוכנות של הילד (חשוב לוודא שהילד אכן מוכן ובשל להתחיל את התהליך) חשוב לא פחות זה המוכנות והבשלות של ההורים, הרי תהליך הגמילה מלווה בלא מעט פספוסים, כביסות וניקיונות.

אחרי שהבנו שהילד מוכן ואתם מרגישים שגם אתם מוכנים מתחילים בהכנות מראש: רכישה תחתונים, (ממליצה לרכוש כמה חבילות מראש), רכישת סיר או ישבנון, רכישת ספרים. בתחילה מתחילים לדבר עם הילד וקוראים סיפורים סביב הנושא, אם יש אחים גדולים בבית נעזרים בהם כדוגמה אישית.

המדריך המקיף ביותר לגמילה מחיתולים

מגוון פתרונות למצבים של קקי בתחתונים, רגרסיה, תקיעות בתהליך, גמילה חלקית ועוד..

פרק ראשון מתנה

מה כולל המדריך לגמילה מחיתולים?

איזה הכנות נדרשות

סימני מוכנות של הילד לגמילה

מתחילים גמילה שלב אחרי שלב

איך מגיבים לפספוסים ובדיקת גבולות של הילד

מה עושים כשהילד עושה קקי בתחתונים / בעמידה/ בכל מקום חוץ מהשירותים

כלים להתמודדות עם רגרסיה

פתרונות תכלס – איך גומלים את הילד!

לכניסה למדריך לחצו כאן https://lp6.me/LJe5T

את תהליך הגמילה מומלץ להתחיל בתקופה שנוחה לכם לתפעול, למשל אביב או קיץ. כאשר הבגדים שלובש הילד קלים מאוד להורדה או להחלפה למאמר בנושא "גמילה- כך תעשו את זה נכון ופשוט" לחצו כאן.

אני מקבלת אינספור טלפונים בנושא גמילה. הרבה הורים מתייעצים איתי על גמילה נהדרת מפיפי אבל עשיית קקי נעשית בתחתון או בחיתול. יש לכך מספר סיבות, חשוב להבין למה הילד בוחר לא לגשת לשירותים: האם מדובר במשהו התנהגותי?, האם יש חרדת אסלה? ועוד מגוון סיבות. הרבה פעמים הסיטואציה של קקי בתחתון גורמת לתחושת תסכול, אכזבה, כעס. את התחושות הללו אנחנו כהורים לא תמיד מצליחים להסתיר מהילד. התהליך פשוט פוגע ביחסים של ההורים עם הילד.

אם אתם מרגישים שאתם מתמודדים עם תסכול וחוסר שיתוף פעולה, הילד מתוסכל ואתם לא סובלים את המצב שנמשך והופך למשבר- אתם כנראה צריכים עזרה מקצועית.

איך עובד תהליך

נתחיל במענה על שאלון והכנת תוכנית עבודה מפורטת וממוקדת, בסיום הכנת התוכנית ניפגש לפגישת התחלת עבודה בא אני מסבירה ומלמדת מה אנחנו הולכים לעשות. התהליך יהיה הדרגתי ונתקדם לפי התגובות והקצב של הילד. תהליך ממוקד לצרכים של הילד עד להצלחה של כניסה רגועה לשירותים ללא חששות.

חשוב לזכור בכל בית ישנן סיטואציות מגוונות, חלק מההורים זורמים, חלק נוקשים, חלק מתעצבנים. צריך לזכור, שכל תגובה משפיעה באופן ישיר על התהליך. יש מגוון משתנים שמשפיעים על האינטראקציה בין ההורה לבין הילד, את כולם אנחנו צריכים ללמוד להבין ולמצוא להם פתרונות.

בסופו של דבר רק הילד מחליט ושולט הבלעדי על הסוגרים שלו

בנוסף אני מקפידה על הפרדה בין גמילת יום שהיא גמילה התנהגותית שתלויה בהרגלים התנהגותיים, לבין גמילה לילה (הרטבת לילה) שהיא פיזיולוגית ותלויה ההתפתחות של הילד.

גמילה מחיתולים הדרכת הורים הורים טובים שני שושן

למאמרים שלי בנושא גמילה לחצו כאן

גמילה מחיתולים- כך תעשו את זה נכון ופשוט

By |אפריל 10th, 2020|Categories: גמילה מחיתולים|

אתחיל בכך שההורים מתחילים תהליך גמילה מחיתולים אך ורק [...]

סגור לתגובות על גמילה מחיתולים- כך תעשו את זה נכון ופשוט

המלצות

הורים מספרים המלצות ממשפחות שעברו לווי פרטני או קבוצתי. אני חייבת לציין שהחלק הכי טוב בליווי משפחות זה ההכרת התודות שאני מקבלת. המשפחות קיבלו כלים מעשיים ופרקטיים המיועדים להתמודדויות עם קשיים אופייניים לילדים, בשילוב מגוון גישות. אני מזמינה אותכם לקרוא ממש כאן את הורים מספרים המלצות שזכיתי לקבל.

אני מאמין שלי בתהליכים: שהכלים מתאימים למשפחה, ולא משפחה שמתאימה את עצמה לכלים.

הכלים נרכשים בתהליך לימוד חוויתי וקצר, שמוביל להתנהלות נכונה ולתוצאות. האימון והידע מוטמעים במהירות והופכים להרגל ולדרך חיים. זה מה שמאפשר את תהליך ההצלחה והופך אותם להורים מספרים המלצות.

הורים מספרים המלצות. זאת הפנינה האישית שלי. היא גורמת לי כל יום להנות מהעבודה שבחרתי ומהמשפחות שבחרו בי. אני מזמינה אותכם לדבר איתי על כל האתגרים שלכם, לאפשר לי למצוא את הפתרון הכי נכון עבור המשפחה שלכם וכך גם אתם תוכלו להפוך לחלק – הורים מספרים המלצות.

לצפייה בהמלצות לחצו כאן…

עבור למעלה